Diskuzní fórum - audio

Umisteni subwooferu

Autor: Steve
Vloženo: 26.8.2004 15:43
Mel bych dotaz ohledne umisteni SW. Jak daleko od TV by mel byt umiten? Dle specifikaci vyrobce je magneticky stineny. Diky za info.
Steve
27.8.2004 9:52
Hop
Piskot
27.8.2004 11:44
Magneticky stineny SW jsem jeste nevidel.... Ale uvidis co Ti to udela nebo neudela s TV. Ja jsem jednou jenom prosel s nestinenym repro kolem TV a ten fialovy flek co my to na TV zanechalo je tam az do dnes a nejde se ho nijak zbavit :( vzdalenost nestineho repra od TV je podle meho min. 50 cm
Zdeno
27.8.2004 15:32
Mě se stalo něco podobného s obyčejným magnetem. Vyřešil jsem to tak, že jsem magnet přiblížil k obrazovce do stejné vzdálenosti, ke stejnému místu a na stejnou dobu, jen otočený, takže na to poškozené místo působilo vlastně totéž magnetické pole, jen přepólované. Barvy se srovnaly. Nevím ale, jestli je to možné provést i ve tvém případě. (Televizi jsem pak prodal tchyni, ale to už bylo z jiného důvodu... :-)
Petr
27.8.2004 20:59
Tak trebas Sony sa wx90 je stineny,jeden se mi "vali" doma;)
Tomas
31.8.2004 16:57
Problému se skvrnami na obrazovce televizoru lze se snadno zbavit demagnetizací - stačí na to obyčejná transformátorová pájka, s níž (zapnutou)pohybujeme v blízkosti obrazovky (nejlépe krouživými pohyby), správnou vzdálenost nutno vyzkoušet. Střídavé elmg pole generované transformátorem obrazovku zcela "vyčistí".

Přidat komentář