Diskuzní fórum - audio

bi-wiring

Autor: pavel
Vloženo: 27.1.2002 14:17
vlastnim resivr sony str db 840 uvazuji o koupi repro magnat vi.420 ktere maji 2 terminaly pro biwiring zesilovac ma pripojini front a,b,a+b je možné je pripojit na a+b jaký kabel použit. moc dekuji za odpovéd
El SId
28.1.2002 23:31
řešim to sami,ale úplně!! stejné vybavení,mám doporučení na audioquest Type 4
30.1.2002 17:23
Použít a+b na bi-wiring je možné. Sám to používám, ale na jiné kombinaci. Nevím jakou impedanci mají uváděné bedny ani jakou minimální impedanci požaduje zesilovač v režimu a+b.V případě, že je impedance beden >= požadovaná impedance zesilovače, tak není problém. V opačném případě toto zapojení není bez rizika, tudíž buď nepoužít nebo opatrně zejména s hlasitostí (volume).
pavel
3.2.2002 20:08
resivr ma prepínatelný 4/8om pri pouziti a+b doporučujínastavit na 4om a repro aby měli min 8om repro mají 8om .Na jake konbinaci ,je tato konbinace lepši .Je dobre použít kvalitní propojovací reprokabel? jakí používate
19.2.2002 12:37
V tom případě nastavit přepínač receiveru na 4 ohmy a neměl by nastat problém. Zvukově neznám vaše komponenty, takže nejsem schopen posoudit, která kombinace by se mi více líbila, ale to není podstatné, protože důležité pro váš poslech jsou vaše pocity. Kabely dokáží překvapivě hodně, ale nedá se obecně říci, který doporučit, protože, ač se to nezdá, "hraje" každý jinak. Rozdíly to nejsou nějak zásadní (v rámci cenové kategorie), ale slyšitelné. Navíc je problém, že zapůjčit se dají většinou pouze drahé kabely, takže se špatně porovnávají na domácí aparatuře. U mě je to Yamaha AX-492 a Shan Aztec 230 propojené kabely Jamo 4mm. Na hlavní aparatuře používám reproduktorový kabel Kimber Kable.
Petr
20.2.2002 10:00
Tak pro pořádek - je to trochu jinak. V případě zapojení na A+B se přepínač nastavuje na 4 ohmy, pokud jsou připojeny DVA PÁRY reprosoustav, každá s impedancí 8 ohmů (výsledná impedance na každý kanál pak vychází právě ty 4 ohmy). Pokud ale připojuji JEDEN PÁR reprosoustav v zapojení bi-wiring, přepínač nechám v poloze 8 ohmů. Jeden z vodičů připojených na svorky A, B totiž odvádí signál jen na basový reproduktor, druhý na zbytek reprosoustavy. Na zbytku kmitočtového pásma, než které daný vodič napájí, je zatěžovací impedance mnohonásobně vyšší, její vliv je tedy zcela zanedbatelný. Je to přece logické - stále je připojen jen jeden pár beden!
zdeněk
20.2.2002 14:49
biwirng má většinou přínos na kvalitu reprodukce. V tomto případě je možné volit i jednoduchý biwirng ( použijí se svorky " a " a na jednom konci se čtyřžilový konec kabelu připojí jako dvojice a na druhém už po jednotlivých vodičích ), pokud není jisté, že mohou pracovat svorky a+b pro reproduktory u vašeho receiveru. Pro biwirng není nutné, ba dokonce je zbytečné používat drahou kabeláž, lze tedy použít i tzv " míchačkový kabel " CYKY 4 x 2.5 mm a výsledek je velmi dobrý.

Přidat komentář